Rozwój rejestratorów mobilnych.
Rozwój rejestratorów mobilnych.
autorem artykułu jest Magdalena Stachula
Bezpieczeństwo ludzi i ładunków skłania firmy przewozowe do coraz szerszego stosowania rejestratorów mobilnych. Ich zaawansowanie techniczne pozwala na pełnienie roli "czarnych skrzynek", które mogą nie tylko zapisywać obraz z kamer, ale także szereg innych parametrów, określających zachowanie się kierowcy i stan pojazdu.
Podstawowe parametry, związane z zapisem obrazu, we współczesnych rejestratorach mobilnych to:
* zapis obrazu z kamer analogowych w rozdzielczości D1
* odświeżanie do 25 kl./s
* rejestracja na dysku twardym w kompresji MPEG-4 i H.264
Oprócz standardowego rejestrowania obrazu, rejestratory umożliwiają także zapis parametrów pojazdu, takich jak: czas uruchomienia, położenie, prędkość, włączenie kierunkowskazów, naciśniecie hamulca.
Rejestratory do pojazdów wyspecjalizowanych (np. policja) są wyposażane w oprogramowanie umożliwiające analizę obrazu (np. LPR - system rozpoznawania tablic).
Urządzenia stosowane w transporcie zbiorowym są przystosowane do dwukierunkowej transmisji audio, pozwalającej na przekazywanie komunikatów, a także wyposażone w systemy ich wyświetlania. Często wykorzystywana jest możliwość wyświetlania reklam z użyciem rejestratorów mobilnych.
Rozwój transmisji danych spowodował, że standardowym wyposażeniem stają się moduły GPRS, CDMA, WiFi pozwlajace na zdalne przekazywanie zapisanego obrazu.
--
www.dipol.com.pl
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl
Zobacz takze:
ActiveJet - Polski lider w produkcji art. biurowych
Buzz marketing, czyli jak wiele osób może cię usłyszeć
Mity o szybkim czytaniu
Dolnoślązacy kreują, ESKA TV nadaje, Polska ogląda
Przewodnik po Litwie